قسمت نهم فصل هشتم

توجه شود امکان دارد از وسط یک متن ما کپی کرده باشیم که نسبت به سایر قموسم همان متن دارای ارزش بیشتریه پس اگر سخنان کامل نبود یا برای ما بگویید کامل نیست وهیچ گونه مفهوم را نمی رساند یا اینکه خودتان کتاب اصلی را بخوانیدعلم امروز ثابت کرده که مورچه ها با شاخک های خودشان موج هایی می فرستند و تحویل می گیرند و [از این طریق ] ما فی الضمیر خودشان را به یکدیگر حالی می کنند. قران این مطلب را  با توجه به اینکه این حیوان هیج مکتبی ندیده و  [ درسی ] نخوانده [ بیان می کند ] هزاران تحقیق شده ، در میان ان ها تعلیم و تعلم نیست و مثلا مهندسین از زنبوران عسل یک دانشکده فنی تاسیس نکرده اند که شاگردان خود را بیاموزند ، بلکه بچه مهندسشان مهندس به دنیا می اید. قران در کمال صراحت می گوید :
وَاَوحی رَبُّکَ اِلَی النَّحل*
 
وحی والهام الهی است. جواب دیگری هم که بشر نتوانسته به این مطلب بدهد که جز وحی الهی چیز دیگری می تواند باشد.
اقای موریس مترلینگ این ها همه را می گوید ولی وقت می رسد به این اعجاب ها که این معلومات از کجاست؟ می گوید روح کندو وحی می کند. شما را به خدا فکر کنید چه قدر این حرف احمقانه است! کندو جز همین زنبور های عسل که چیزی نیست. اگر این زنبور های عسل را بگیریم کندو یک عده جمادات بیشتر نیست. روح کندو یعنی چه ؟! می گوید روح کندو به این ها الهام می کند.

خوب روح کندو خودش از کجا فهمید؟تازه روح کندو که از روح زنبور عسل بالاتر نیست. چرا این را می گوید؟ برای اینکه خدای ناخواسته مسئله خدا در میان نیاید و بعد نگویند اقای موریس مترلینگ ! پس قطعا خدایی در عالم وجود دارد . ودر این صورت قصه الف است ودنبالش ب و دنبالش ت و دنبالش ث و دنبالش ج ، هزارن مسئولیت ، ودیگر تو اقای موریس مترلینگ نمی توانی ازاد به ان گونه که دل خودت می خواهد زندگی بکنی.

* سوره نحل ایه 68


نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic