سه شنبه 19 شهریور 1392  03:57 ق.ظ


این اخرین فصل یعنی فصل نه است و بعد از اون دو ضمیمه قرار دارد با موضوعات :
1- اخلاق کمونیستی
مسئله خودی در اخلاق
معیار فعل اخلاقی
2-مکتب اخلاقی رسل
که نمی دونم بتونم براتون بذارم یا نه ، دوستانم که میان به وبلاگم می دونن که من به خاطر تغییر رشته ای که داشتم امسال مجبورم سال قبل این رشته رو هم بخونم و فکر نکنم از این به بعد زیاد بتونم بیام ولی مطمئن باشید این وبلاگ در طول سال هم رها نمی شه و اپدیت خواهد شد

                              
قسمت سوم فصل نهممسئله دیگر ف مسئله طغیان و عصیان جوانان است . هنوز خوشبختانه در میان ما کم پیدا شده ( نه این که پیدا نشده ) ان مقداری هم که پیدا شده تقلید میمون وار از دیگران است . واقعا جوانان ما طغیان ندارند ولی وقتی می شنوند ان ها چنین کرده اند می گویند ما هم چنین کنیم .

هیپی گری، پشت کردن به تمدن امروز است . در حالی که همه وسائل و امکانات برایش فراهم است ، به همه چیز زندگی پشت کرده حتی به نظافت . به همه سنت ها و به همه ی پیشرفت ها و جلوه های تمدن پشت نموده است . حاضر نیست یک لباس عادی بپوشد . یک شلوار نو به او بدهی اول پاره اش می کند بعد پایش می کند . می روند در زیرزمین ها زندگی می کنند . خودشان را با مخدرات سرگرم می کنند ، که مسئله هیپی گری و تحلیلش و این که ریشه ها و راه علاجش چیست ، خودش یک بحثی است که اگر زمانی مجال باشد ، دو سه جلسه باید روی ان بحث کرد و از مسائل مهم دنیای امروز است ، وناشی از یک خلا معنوی است به این معنی که نسل هیپی یک فکری دارد برای خودش ، ویک قکر اساسی هم دارد و ان این است که می گوید این تمدن امروز غرب پوچ است .

شاید هم خودش نتواند درست تشریح کند که پوچی این تمدن در کجایش است ؟ ایا تقصیر ماشین است و ماشین پوچ است ؟ چرا ماشین پوچ باشد؟ ! علم پوچ است ؟
علم که نمی تواند پوچ باشد . ولی این قدر می فهمد که انچه امروز به نام تمدن وجود دارد پوچ است . هیپی گری یعنی پشت کردن به تمدنی که این نسل ان را پوچ تشخیص داده است .

می بینید که رو اورده اند به مشرق زمین ، خصوصا شرق دور ف در میان هندی ها یک معنویتی ، یک عرفانی  وجود دارد . می خواهند بروند ببینند می تونند در انجا خودشان را اشباع کنند . از این ماشین و صنعت و تکنیک که چیزی ساخته نشد ، برویم ببینیم در ان جا چیزی پیدا می شود ی نمی شود.


نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات